Pokonać depresję i stan obniżonego nastroju. Technika pięciu pól. Pokażemy ci, jak możesz pomóc sobie sam, Chris Williams

SPIS TREŚCI:

I. ZROZUMIEĆ, DLACZEGO CZUJĘ SIĘ TAK, JAK SIĘ CZUJĘ

 1. Na początek: jak korzystać z tej książki… i jak ruszyć z miejsca, gdy czujesz, że utknąłeś
 2. Zrozumieć, dlaczego czuję się tak, jak się czuję

II. WPROWADZAMY ZMIANY

 1. Rozwiązywanie problemów praktycznych
 2. Jak być asertywnym
 3. Jak budować relacje z ludźmi
 4. Informacje dla rodziny i przyjaciół: jak mogę pomóc?
 5. Jak rozpoznawać i zmieniać skrajne i bezproduktywne schematy myślowe
 6. Pokonać apatię i mechanizm uniku
 7. Ćwiczenia fizyczne, które poprawią samopoczucie
 8. Konstruktywne i bezproduktywne rzeczy, jakie możemy zrobić
 9. Alkohol, narkotyki i ty
 10. Pokonać problemy ze snem
 11. Działanie i stosowanie leków przeciwdepresyjnych
 12. Plany na przyszłość

Książka składa się ze stanowiących odrębną całość rozdziałów mających pomóc osobom cierpiącym na depresję lub obniżony nastrój. Książka ta, powstała we współpracy z licznym gronem ekspertów i wykorzystuje metody terapii kognitywno-behawioralnej, w której skuteczność nikt już nie wątpi. Zawarte tu praktyczne i łatwo dostępne informacje oraz sposoby opanowania istotnych życiowych umiejętności pomagają wyraźnie poprawić samopoczucie osoby chorej.

Książka porusza w sposób zrozumiały i nacechowany chęcią pomocy wszystkie problemy, z jakimi borykają się osoby cierpiące z powodu obniżonego nastroju. Lektura dodaje sił i odwagi, pomaga wprowadzać pozytywne zmiany w życiu i robić to w sposób zaplanowany, w kolejnych możliwych do realizacji etapach.

Osobny rozdział przeznaczony jest dla członków rodziny i przyjaciół; omawiane są w nim sposoby oferowania skutecznej pomocy i wsparcia.

Pokonać depresję i stan obniżonego nastroju. Technika pięciu pól. Pokażemy ci, jak możesz pomóc sobie sam, Chris Williams, Wydawca: Alfa Medica Press, Bielsko-Biała, 2008