Zarówno opowieści wydane kilka miesięcy temu, jak i ta najnowsza, PAN WYRAZISTY, są już w gabinecie. Jak zwykle najpierw z namaszczeniem oglądane, krok po kroku, każdy detal – bo detalami te perełki stoją. Pojawiają się pierwsze doznania, wrażenia, elementy trafiające momentalnie do świadomości, pobudające zmysły i te, które omijam, bo w danej chwili nie wydają się zbyt intrygujące czy ważne, bądź też jawią się jako zbyt niejasne… Następnie wracam: część szczegółów staje się bardziej czytelna, nad częścią bezradnie rozkładam ręce. Posiłkuję się wówczas wypowiedziami twórczyń, opiniami czy recenzjami ze strony wydawnictwa czy też głosami innych miłośników tej formy przekazu i kontaktu z odbiorcami, jaką są picture booki.

Na chwilę przed pandemią, zachwycona poprzednią wspólną pracą Olgi Tokarczuk i Joanny Concejo, „Zgubioną duszą” (wyd. Format 2017), skonstruowałam i przeprowadziłam autorski warsztat dla kobiet pt. „W poszukiwaniu traconego czasu” ( http://terapia-mrozik.pl/w-poszukiwaniu-traconego-czasu-warsztat-dla-kobiet/ ). Piszę o tym, ponieważ istnieje „niebezpieczeństwo” ponownego zachwytu, puszczenia cugli wyobraźni i zrealizowania kolejnego warsztatu, bądź – co bardziej kuszące – cyklu spotkań opartych na kanwie pobudzających moje zmysły obrazów tworzonych przez Joannę Concejo oraz tekstów i ilustrowanych przekazów autorstwa Iwony Chmielewskiej i Olgi Tokarczuk.

Na zdjęciach zawartość przesyłki od Wydawnictwa Format:

Pan Nikt, Joanna Concejo, Wydawnictwo Format, Wrocław 2022

M jak morze, Joanna Concejo, Wydawnictwo Format, Wrocław 2021

Gdzie jest córka?, Iwona Chmielewska, Wydawnictwo Format, Wrocław 2020

Pan Wyrazisty, Olga Tokarczuk, Joanna Concejo, Wydawnictwo Format, Wrocław 2023

Zdjęcia Gabinet psychoterapii superEGO

Opowieść Pan Wyrazisty, autorstwa Olgi Tokarczuk i Joanny Concejo, będzie miała swoją premierę 25 stycznia 2023! – można już zamawiać!!!

„W swojej nowej opowieści Olga Tokarczuk i Joanna Concejo (znane jako współautorki „Zgubionej duszy”, wyd. Format 2017) zabierają nas w fikcyjny świat, do złudzenia przypominający czasy, w których przypadło nam żyć – z rozbuchanym „ja”, natręctwem autoprezentacji, kultem młodości, imperatywem szczęścia i obsesją lansu.” – Księgarnia Znak

Zabieram się do oglądania i czytania. Do wyłuskiwania własnych picture doznań i przeżyć. Podzielę się nimi niebawem i na blogu i – mam coraz bardziej wzrastającą nadzieję – w salce warsztatowej, do której zaproszę Was do wspólnej eksploracji w głąb siebie.

***

Serdeczne podziękowania dla Wydawnictwa Format za prezent-niespodziankę: opowieść Lis i rower, autorstwa ilustratorki i graficzki Floriane Ricard i autora tekstu FibreTigre.

Zobaczcie jaka prosta forma. Treść już bardziej skomplikowana, bo skłaniająca do refleksji: czy możliwa jest przyjaźń w atmosferze konkurencji? Jaki cel czy cele mają nasze życiowe zmagania? Jakie ponosimy zyski i straty, stając z innymi w szranki? ect.

Zdj. Gabinet psychoterapii superEGO
Zdj. Gabinet psychoterapii superEGO
Zdj. Gabinet psychoterapii superEGO

Dobry koniec roku, bo w zanurzeniu w słowach, rysowanych przekazach, w pobudzaniu zmysłów, emocji, ale też w oderwaniu od codzienności i planowaniu następnych wyzwań.

By MM