Cel konferencji: zapoznanie uczestników z rozumieniem teoretycznym, próbą diagnozy i wynikającą z niej metody leczenia dzieci, młodzieży oraz młodych dorosłych.

Organizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej w partnerstwie z Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Dr Karin Ensink jest psychologiem i profesorem psychologii dzieci i młodzieży w Kanadzie. Jest odpowiedzialna za rozwój sieci leczenia opartego na mentalizacji dla klinicystów i naukowców w Kanadzie. Jest autorką Mentalization Based Treatment dla dzieci i opublikowała wiele artykułów na temat rozwoju mentalizacji, roli mentalizacji jako czynnika odporności w kontekście urazów i zaburzeń osobowości u dorosłych, rodziców, nastolatków i dzieci. Ukończyła doktorat w UCL z Peterem Fonagym i Mary Target w sprawie oceny mentalizowania dzieci podczas pracy w AFC w Londynie. Prowadzi szkolenia z zakresu oceny mentalizacji u terapeutów, dorosłych, młodzieży, dzieci i rodziców.

Dr Frank Yeomans, jest profesorem psychiatrii klinicznej w Joan i Sanford I. Weill Medical College i Graduate School of Medical Sciences na Cornell University. Jest starszym konsultantem i wykładowcą na arenie międzynarodowej w Instytucie Zaburzeń Osobowości i prowadzi prywatną praktykę w White Plains i Nowym Jorku.

powyższe inf. na podst. PTPP

By MM